Jutro i veče u Novom Sadu - Graffiti: Topli urbani ćošak

autor: Jovan Pajić 0

Tmurni i magloviti dani umeju da nas ohlade iznutra, nekad i više nego spolja. Kad je to doba, iskustvo nam govori da dodatni slojevi odeće ne pomažu, ali da postoji nekoliko rešenja - topla kafa, čokolada, čaj, kuvano vino ili kvalitetna žestina, bliski ljudi i neprestana muzika u ušima.

Ovaj vikend, u potrazi za nečim tako lekovitim, biramo da se zavučemo u kafe “Graffiti” u Kosovskoj 21a i da ne izlazimo satima. Ovo već kultno mesto dugo predstavlja ušuškani plamičak dobrog pića, rok muzike i zanimljivog društva, i uprkos manjem i nešto mračnijem enterijeru ima ogroman i vedar duh.

Foto: The European Bar Guide

Unutra se nalaze brojne dekoracije i antikviteti: od plakata i fotografija do figurica, gitara i table za pikado. Vlasnik lokala je pažljivo prikupljao sve ove predmete iz prošlog veka da bi nam priredio ovakav autentičan doživljaj. Zabavno je zagledati se u bilo koji ćošak u “Grafitima”. Ovde se vikendom uživa u DJ nastupima i “vinil večerima”, kako bi se održala kultura muzike sa gramofona.

Foto: The European Bar Guide

Nalazi se na interesantnoj, blago uzdignutoj poziciji što po lepšem vremenu ispred rađa najlepšu bašticu Podbare, pa gosti ležerno konzumiraju kafice šćućureni na ovom urbanom mezaninu na otvorenom. Njega nenametljivo ukrašava puzavica uz ogradu i markira ovaj kafić na udobnom otvorenom prostoru. Tiho je, iako živo, u ovoj staroj ulici koja vodi pravo do strogog centra Novog Sada.

Ako niste posetili “Grafite” do sad, Odjek vam zadaje taj zadatak do kraja 2025. Ove zime, grejte se i spolja i iznutra. Važno je.

    Napišite komentar


Nema komentara

Napišite komentar